SSHB21H-R08540
KEMET
80-SSHB21H-R08540
SSHB21H-R08540
Mfr.:
Description:
Common Mode Chokes / Filters 250VAC 0.8A 54mH 21mm Dual Mode
ECAD Model:
In Stock: 27
Stock:
27 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KEMET
Product Category: Common Mode Chokes / Filters
RoHS:
SSHB21
PCB Mount
Through Hole
1 Channel
54 mH
800 mA
880 mOhms
- 25 C
+ 120 C
Tray
3.5 mm
23 mm
15.5 mm
Tray
AC Line Filters
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Diameter: 26 mm
Filter Type: Dual mode
Lead Diameter: 0.8 mm
Product Type: Common Mode Chokes
Factory Pack Quantity: 60
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 10 kHz