SS21V-R031380
KEMET
80-SS21V-R031380
SS21V-R031380
Mfr.:
Description:
Common Mode Chokes / Filters 250VAC 0.3A 138mH
ECAD Model:
In Stock: 389
Stock:
389 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KEMET
Product Category: Common Mode Chokes / Filters
RoHS:
SS21V
PCB Mount
Through Hole
1 Channel
138 mH
300 mA
5.9 Ohms
- 25 C
+ 120 C
Tray
3.5 mm
16.8 mm
24.5 mm
Tray
AC Line Filters
Standard Common Mode Filters
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Diameter: 20.6 mm
Filter Type: Common mode
Product Type: Common Mode Chokes
Factory Pack Quantity: 600
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 1 kHz