SS11V-R08125-CH
KEMET
80-SS11V-R08125-CH
SS11V-R08125-CH
Mfr.:
Description:
Common Mode Chokes / Filters 250VAC 0.8A 12.5mH
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Common Mode Chokes / Filters
RoHS:
SS11V-CH
Vertical Mount
Through Hole
1 Channel
12.5 mH
800 mA
740 mOhms
- 25 C
+ 120 C
22 mm
14.5 mm
21.5 mm
Bulk
Common Mode Chokes
Line Filter
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Product Type: Common Mode Chokes
Factory Pack Quantity: 600
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 1 kHz