F881BO333M300C
KEMET
80-F881BO333M300C
F881BO333M300C
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors 1000V 0.033uF 20% LS=15mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
39 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 3600   Multiples: 900
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
0.033 uF
300 VAC
Radial
15 mm (0.591 in)
1 kVDC
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
20 %