F872BE333M480Z
KEMET
80-F872BE333M480Z
F872BE333M480Z
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors 1000V 0.033uF 20% LS=15mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
42 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 4080   Multiples: 1020
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
0.033 uF
480 VAC
Radial
15 mm (0.591 in)
1 kVDC
18 mm
5.5 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
20 %
2 Pin
Straight
- 40 C
+ 110 C
12.5 mm
F872
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.8 mm