F601BL334K400L
80-F601BL334K400L
F601BL334K400L
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 330nF +/- 10% 200 VAC 400 VDC
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Film Capacitors
Delivery Restrictions:
RoHS:
0.33 uF
400 VDC
15 mm (0.591 in)
200 VAC
10 %