CAN17X683MARACTU
80-CAN17X683MARACTU
CAN17X683MARACTU
Mfr.:
Description:
Speciality Ceramic Capacitors 250V .068uF X7R 1808 20% Non-Safety AC
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Speciality Ceramic Capacitors
RoHS:
0.068 uF
SMD/SMT
4.7 mm (0.185 in)
2 mm (0.079 in)
AC Rated Ceramic Capacitors
X7R
20 %
- 55 C
+ 125 C
CAN SMD Indust X7R
Reel
Brand: KEMET
Class: Class 2
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Capacitors
Type: Industrial Grade 250 V AC Rated Capacitor
Voltage Rating AC: 250 VAC