C316C302F3G5TA7301
80-C316C302F3G5TATR
C316C302F3G5TA7301
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 25V 3000pF C0G 1% LS=2.54mm
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
Radial
3000 pF
25 VDC
C0G (NP0)
1 %
2.54 mm
Conformally Coated
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
3.81 mm
5.84 mm
2.54 mm
Brand: KEMET
Class: Class 1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Dissipation Factor DF: 0.1 %
Lead Diameter: 0.51 mm