C2220C104MARACTU
KEMET
80-C2220C104MARACTU
C2220C104MARACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 0.1uF X7R 2220 0.2
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.1 uF
250 VDC
X7R
20 %
2220
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
5.7 mm (0.224 in)
5 mm (0.197 in)
1.1 mm (0.043 in)