C1206C620F5GACTU
KEMET
80-C1206C620F5GACTU
C1206C620F5GACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 62pF 1% C0G 1206
Factory Lead Time:
31 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
RoHS:
62 pF
50 VDC
C0G (NP0)
1 %
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.78 mm (0.031 in)