C1206C270F1HACTU
KEMET
80-C1206C270F1HACTU
C1206C270F1HACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 27pF X8R 1206 1%
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
RoHS:
27 pF
100 VDC
X8R
1 %
- 55 C
+ 150 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)