C0805C682K5RACTU
KEMET
80-C0805C682K5R
C0805C682K5RACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6800pF X7R 0805 10%
ECAD Model:
In Stock: 96.844
Stock:
96.844 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
RoHS:
6800 pF
50 VDC
X7R
10 %
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.78 mm (0.031 in)