C0603X103M8HACAUTO
80-C0603X103M8HAUTO
C0603X103M8HACAUTO
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.01uF 0603 X8R 20% AEC-Q200
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.01 uF
10 VDC
X8R
20 %
0603
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)