C0603C471F4GACTU
KEMET
80-C0603C471F4GACTU
C0603C471F4GACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 470pF 0603 C0G 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
RoHS:
470 pF
16 VDC
C0G (NP0)
1 %
0603
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)