C0402C102F8HACTU
KEMET
80-C0402C102F8HACTU
C0402C102F8HACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1000pF X8R 0402 1%
ECAD Model:
In Stock: 17.074
Stock:
17.074 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
1000 pF
10 VDC
X8R
1 %
0402
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 150 C
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)