B34B-PHDSS-B(LF)(SN)
JST Commercial
306-B34BPHDSSBLFSN
B34B-PHDSS-B(LF)(SN)
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings PHD HEADER (TOP)
ECAD Model:
In Stock: 481
Stock:
481 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
JST
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
34 Position
2 mm (0.079 in)
2 Row
2 mm (0.079 in)
PCB Mount
Crimp
Straight
Tin
PHD
Wire-to-Board
28 AWG to 22 AWG
- 25 C
+ 85 C
Brand: JST Commercial
Contact Material: Copper
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Current Rating: 3 A
Flammability Rating: UL94V-0
Housing Colour: White
Housing Material: Nylon
Insulation Resistance: 1 GOhms
Product Type: Headers & Wire Housings
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: Headers & Wire Housings
Voltage Rating: 250 VAC/DC