ASPSMSPSM16K254
JST Commercial
306-ASPSMSPSM16K254
ASPSMSPSM16K254
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies 10" PSI SERIES STANDARD LEADS, M-M
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
JST
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
Discrete Wire Cable Assemblies
Pre-Crimped Lead
Terminal, Crimp
1 Position
Terminal, Crimp
1 Position
Male / Male
254 mm
16 AWG
12 A
Black
Brand: JST Commercial
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Cable Assemblies
Voltage Rating: 300 V