WP27D-P010VA3-R15000
JAE Electronics
656-WP27DP010VA3R15K
WP27D-P010VA3-R15000
Mfr.:
Description:
Board to Board & Mezzanine Connectors 10P 0.35MM PITCH B2B 0.6MM
ECAD Model:
In Stock: 9.733
Stock:
9.733 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 15000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
JAE Electronics
Product Category: Board to Board & Mezzanine Connectors
RoHS:
Plugs
10 Position
0.35 mm (0.014 in)
2 Row
Solder
Straight
0.7 mm
300 mA, 3 A
50 V
- 40 C
+ 85 C
Gold
Copper Alloy
Plastic
WP27D
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: JAE Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Insulation Resistance: 100 MOhms