IPB80P04P407ATMA2
726-IPB80P04P407ATM2
IPB80P04P407ATMA2
Mfr.:
Description:
MOSFETs MOSFET_(20V 40V)
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 666
Stock:
666 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 666 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Product
Infineon Technologies IPB80P04P405ATMA2
Infineon Technologies
MOSFETs MOSFET_(20V 40V)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Infineon
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
SMD/SMT
TO-263-3-2
P-Channel
1 Channel
40 V
80 A
5.7 mOhms
- 20 V, 20 V
3 V
68 nC
- 55 C
+ 175 C
88 W