VUO86-12NO7
IXYS
747-VUO86-12NO7
VUO86-12NO7
Mfr.:
Description:
Bridge Rectifiers 86 Amps 1200V
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
175
Expected 8/10/2026
Factory Lead Time:
32
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: Bridge Rectifiers
RoHS:
REACH - SVHC:
Three Phase Bridge
Screw Mount
Through Hole
ECO-PAC 1
1.2 kV
1.5 V
530 A
- 40 C
+ 150 C
47 mm
30.3 mm
9 mm