MCD26-12IO8B
IXYS
747-MCD26-12IO8B
MCD26-12IO8B
Mfr.:
Description:
Discrete Semiconductor Modules 26 Amps 1200V
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 36   Multiples: 36
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
IXYS
Product Category: Discrete Semiconductor Modules
RoHS:
Phase Leg
Si
1.27 V
1.2 kV
Screw Mount
TO-240AA
- 40 C
+ 100 C
MCD26
Bulk
Brand: IXYS
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Gate Trigger Current - Igt: 100 mA
Holding Current Ih Max: 200 mA
Output Current: 26 A