IXTK75N30
IXYS
747-IXTK75N30
IXTK75N30
Mfr.:
Description:
MOSFETs 75 Amps 300V 0.042 Rds
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 25   Multiples: 25
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Through Hole
TO-264-3
N-Channel
1 Channel
300 V
75 A
42 mOhms
- 20 V, 20 V
- 55 C
+ 150 C
540 W