IXTH44P15T
IXYS
747-IXTH44P15T
IXTH44P15T
Mfr.:
Description:
MOSFETs -44 Amps -150V 0.065 Rds
ECAD Model:
In Stock: 27
Stock:
27
Can Dispatch Immediately
On Order:
3.540
Expected 8/11/2026
Factory Lead Time:
28
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-247-3
P-Channel
1 Channel
150 V
44 A
65 mOhms
- 15 V, 15 V
4 V
175 nC
- 55 C
+ 150 C
298 W