IXFT24N90P
IXYS
747-IXFT24N90P
IXFT24N90P
Mfr.:
Description:
MOSFETs PolarHV HiPerFETs 500V-1.2Kv Red Rds
ECAD Model:
In Stock: 321
Stock:
321 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
D3PAK-3 (TO-268-3)
N-Channel
1 Channel
900 V
24 A
420 mOhms
- 30 V, 30 V
6.5 V
130 nC
- 55 C
+ 150 C
660 W