IXFP36N60X3
IXYS
747-IXFP36N60X3
IXFP36N60X3
Mfr.:
Description:
MOSFETs TO220 600V 36A N-CH X3CLASS
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 2.825
Stock:
2.825 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
41 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 2825 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
600 V
36 A
90 mOhms
- 20 V, 20 V
5 V
29 nC
- 55 C
+ 150 C
446 W