IXFN32N120
747-IXFN32N120
IXFN32N120
Mfr.:
Description:
MOSFET Modules 32 Amps 1200V 0.550 Rds
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
IXYS
Product Category: MOSFET Modules
Delivery Restrictions:
RoHS:
Si
Screw Mount
SOT-227-4
N-Channel
1 Channel
1.2 kV
32 A
350 mOhms
- 30 V, + 30 V
- 55 C
+ 150 C
780 W
HiPerFET
Brand: IXYS
Configuration: Single
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Fall Time: 22 ns
Height: 9.6 mm
Length: 38.23 mm
Product Type: MOSFET Modules
Rise Time: 42 ns
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: Discrete and Power Modules
Tradename: HiPerFET
Typical Turn-Off Delay Time: 98 ns
Typical Turn-On Delay Time: 36 ns
Width: 25.42 mm