IXFN210N20P
IXYS
747-IXFN210N20P
IXFN210N20P
Mfr.:
Description:
MOSFET Modules 188 Amps 200V 0.0105 Rds
ECAD Model:
In Stock: 858
Stock:
858
Can Dispatch Immediately
On Order:
330
Expected 5/19/2026
Factory Lead Time:
30
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFET Modules
RoHS:
Si
Screw Mount
SOT-227-4
N-Channel
1 Channel
200 V
188 A
10.5 mOhms
- 20 V, + 20 V
- 55 C
+ 175 C
1.07 kW