IXDA20N120AS
IXYS
747-IXDA20N120AS
IXDA20N120AS
Mfr.:
Description:
IGBTs 20 Amps 1200V
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 800   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
IXYS
Product Category: IGBTs
REACH - SVHC:
Si
D2PAK-3 (TO-263-3)
SMD/SMT
Single
1.2 kV
2.8 V
- 20 V, 20 V
- 55 C
+ 150 C
IXDA20N120AS
Reel
Brand: IXYS
Continuous Collector Current Ic Max: 34 A