LRC-LRF2010-01-R020-J
IRC / TT Electronics
66-LRF2010-01-R020-J
LRC-LRF2010-01-R020-J
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1W .020 5% 100ppm
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
RoHS: No - RoHS Version Available
Reel
LRF
20 mOhms
1 W
5 %
100 PPM / C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.74 mm (0.029 in)