LRC-LR2512-01-R080-G
IRC / TT Electronics
66-LR2512-01-R080-GT
LRC-LR2512-01-R080-G
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD .08 OHM 2W 2%
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
Stock:
Not Available
RoHS: N
Reel
LR
80 mOhms
2 W
2 %
100 PPM / C
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.74 mm (0.029 in)