LRC-LR1206-01-R110-F
IRC / TT Electronics
66-LR1206-01-R110-F
LRC-LR1206-01-R110-F
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1/2W .110 OHM 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS: No - RoHS Version Available
Reel
LR
110 mOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
100 PPM / C
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.61 mm (0.024 in)