RL2B-D-D12
IDEC
199-RL2BDD12
RL2B-D-D12
Mfr.:
Description:
General Purpose Relays 2-pole TAB term DIN 12VDC
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
IDEC
Product Category: General Purpose Relays
Delivery Restrictions:
RoHS:
Power Relays
2 Pole
12 VDC
2 Form A (DPDT-NO)
25 A
Screw
DIN Rail Mount
250 VAC, 30 VDC
Screw
Non-Latching
75 Ohms
160 mA
Silver Alloy (Ag)
RL
50 mm
54 mm
39.5 mm