DF51A-16DP-2DSA
Hirose Connector
798-DF51A-16DP-2DSA
DF51A-16DP-2DSA
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings 16P 2R STRAIGHT HEADER TIN
ECAD Model:
In Stock: 119
Stock:
119
Can Dispatch Immediately
On Order:
700
Expected 10/6/2026
Factory Lead Time:
23
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Hirose Electric
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
Shrouded
16 Position
2 mm (0.079 in)