FC3BACALI16.0-T3
Fox / Abracon
559-FC3BACALI16.0-T3
FC3BACALI16.0-T3
Mfr.:
Description:
Crystals Xtal 3225 4-SMD 16MHz Tol 30ppm Stab 100ppm -40C - 125C 18pF 60 Ohms
ECAD Model:
In Stock: 668
Stock:
668
Can Dispatch Immediately
On Order:
3.000
Expected 7/28/2026
Factory Lead Time:
15
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Crystals
RoHS:
16 MHz
18 pF
30 PPM
100 PPM
3.2 mm x 2.5 mm
- 40 C
+ 125 C
SMD/SMT
60 Ohms
100 uW
3.2 mm
2.5 mm
0.7 mm