MICCS-360M-31
Fastron
434-MICCS-360M-31
MICCS-360M-31
Mfr.:
Description:
RF inductors - Leaded Leaded Inductor - Fixed Choke Coil
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: RF inductors - Leaded
RoHS:
Choke
Axial
36 uH
20 %
PCB Mount
MICCS
Reel
Brand: Fastron
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
Leaded Inductors
Fastron Leaded Inductors are thru-hole fixed choke coils featuring an inductance range from 0.1µH to 100,000µH. These inductors offer high Q values and come in both ammo pack and tape packaging. The tape packaging offerings include both radial and axial taping. Fastron Leaded Inductors are suitable for use cases such as decoupling, interference suppression, and filtering.