0603AS-8N2J-01
Fastron
434-0603AS-8N2J-01
0603AS-8N2J-01
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD Ceramic Core Chip Inductor
ECAD Model:
In Stock: 3.242
Stock:
3.242 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 3242 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
0603 (1608 metric)
Unshielded
8.2 nH
5 %
700 mA
120 mOhms
- 40 C
+ 150 C
30
5.4 GHz
Standard
1.7 mm
1.1 mm
1 mm
Ceramic
AEC-Q200
0603AS
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: RF
Brand: Fastron
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 250 MHz