0603AS-1N3M-01
Fastron
434-0603AS-1N3M-01
0603AS-1N3M-01
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD Ceramic Core Chip Inductor
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
0603 (1608 metric)
Unshielded
1.3 nH
20 %
850 mA
30 mOhms
- 40 C
+ 150 C
30
6 GHz
Standard
1.7 mm
1.1 mm
1 mm
Ceramic
AEC-Q200
0603AS
Reel
Application: RF
Brand: Fastron
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 250 MHz