05HCP-470K-51
Fastron
434-05HCP-470K-51
05HCP-470K-51
Mfr.:
Description:
Power Inductors - Leaded 47uH 10% 0.74A
ECAD Model:
In Stock: 927
Stock:
927 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 927 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: Power Inductors - Leaded
RoHS:
Plugable Inductor
Radial
4.8 mm x 7.5 mm
Unshielded
47 uH
10 %
960 mA
218 mOhms
740 mA
- 55 C
+ 125 C
8 MHz
Standard
PCB Mount
7.5 mm
4.8 mm
Ferrite
05HCP
Reel
Cut Tape
Application: High Current
Brand: Fastron
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Lead Diameter: 0.5 mm
Lead Spacing: 2.5 mm
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 10 kHz