0402AS-047G-08
Fastron
434-0402AS-047G-08
0402AS-047G-08
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD Chip Inductor (Wire wound -open); 47nH; Tol: 2%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
0402 (1005 metric)
Unshielded
47 nH
2 %
150 mA
830 mOhms
- 40 C
+ 150 C
25
2.1 GHz
Standard
1.2 mm
0.65 mm
0.7 mm
Ceramic
AEC-Q200
0402AS
Reel
Application: RF
Brand: Fastron
Case Code - in: 0402
Case Code - mm: 1005
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 250 MHz