RY-24W-K-UL
FCL Components
817-RY-24W-K-UL
RY-24W-K-UL
Mfr.:
Description:
Low Signal Relays - PCB
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
FCL Components
Product Category: Low Signal Relays - PCB
Tray
Miniature Relays
Miniature
24 VDC
2 Form C (DPDT)
500 mA, 1 A
1 A
Non-Latching
540 mW