FTR-P3AN010W1-06
FCL Components
817-FTR-P3AN010W1-06
FTR-P3AN010W1-06
Mfr.:
Description:
Automotive Relays RELAY, AUTOMOTIVE
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1920   Multiples: 60
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
FCL Components
Product Category: Automotive Relays
10 VDC
1 Form A (SPST-NO)
25 A
167 Ohms
16 VDC
Silver Tin Oxide Indium (AgSnOIn)
FTR-P3
Tube
Brand: FCL Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Product Type: Automotive Relays
Factory Pack Quantity: 60
Subcategory: Relays
Unit Weight: 5 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Relays
FCL Components Automotive Relays range from 1A to 40A and have a high-temperature grade of -40°C to +125°C. Mounting options include Through-hole and Surface Mount. The FCL Components relays are offered in 6V to 12V coil voltage (DC) and four different contact forms (1A, 1B, 1C, and 1U).