FTR-MYAA024D
FCL Components
817-FTR-MYAA024D
FTR-MYAA024D
Mfr.:
Description:
General Purpose Relays POWER
ECAD Model:
In Stock: 88
Stock:
88
Can Dispatch Immediately
On Order:
3.000
Factory Lead Time:
62
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
FCL Components
Product Category: General Purpose Relays
RoHS:
Power Relays
Standard
24 VDC
1 Form A (SPST-NO)
5 A
Solder Pin
Through Hole
277 VAC, 125 VDC
Solder Pin
Non-Latching
5.24 kOhms
Silver Nickel (AgNi)
FTR-MY
20 mm
5 mm
12 mm
Tube
Brand: FCL Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Power Consumption: 110 mW