FTR-MYAA024D-M
FCL Components
817-FTR-MYAA024D-M
FTR-MYAA024D-M
Mfr.:
Description:
General Purpose Relays
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
FCL Components
Product Category: General Purpose Relays
Power Relays
Standard
24 VDC
1 Form A (SPST-NO)
5 A
Solder Pin
Through Hole
277 VAC, 125 VDC
Solder Pin
Non-Latching
5.24 kOhms
Silver Nickel (AgNi)
20 mm
5 mm
12 mm