FTR-F3AA024E-HA-F
FCL Components
817-FTR-F3AA024E-HAF
FTR-F3AA024E-HA-F
Mfr.:
Description:
General Purpose Relays
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 2500   Multiples: 50
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
FCL Components
Product Category: General Purpose Relays
Power Relays
Slim Type Relay
24 VDC
1 Form A (SPST-NO)
10 A
Solder Pin
PCB Mount
277 VAC, 30 VDC
Solder Pin
Non-Latching
2.88 kOhms
Silver Nickel (AgNi)
23.4 mm
7 mm
15 mm
Tube
Brand: FCL Components
Compliance: UL; CSA; VDE; SEMKO; CQC
Contact Rating: 5 A
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Power Consumption: 200 mW