TR2/6125FF2-R
Eaton Electronics
504-TR2/6125FF2-R
TR2/6125FF2-R
Mfr.:
Description:
Surface Mount Fuses SMD BRICK 2A
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 14.395
Stock:
14.395 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 14395 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Product
Eaton Electronics TR1-2410FA2-R
Eaton Electronics
Cartridge Fuses 2410 SMD fast-acting fuse, 2A
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Surface Mount Fuses
RoHS:
REACH - SVHC:
6125FF
Surface Mount Fuses
Fast Blow
2 A
125 VAC
72 VDC
50 A, 50 A, 300 A
2410 (6125 metric)
Reel
Cut Tape
MouseReel
49 mOhms
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 2.72 mm
Length: 6.1 mm
Product Type: SMD Fuses
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Fuses
Width: 2.72 mm