SMCJE170CA
Eaton Electronics
504-1SMCJE170CA
SMCJE170CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMCJ series, 170V Oper., Bi-dir
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 6000   Multiples: 3000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
1 Channel
170 V
SMD/SMT
275 V
189 V
SMC (DO-214AB)
5.5 A
1.5 kW