SDCL1V2512-R68N-R
Eaton Electronics
704-SDCL1V2512R68NR
SDCL1V2512-R68N-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD SDCL1V2512, 0.68nH, 3.3A, 2 PADS, SMT
ECAD Model:
In Stock: 8.000
Stock:
8.000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
2512 metric
Semi-Shielded
680 nH
30 %
2.7 A
43 mOhms
3.3 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
2.5 mm
2 mm
1.2 mm
Ferrite
SDCL
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Case Code - mm: 2512
Core Type: Thin Film
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz