SDCH1V8040-1R5N-R
Eaton Electronics
704-SDCH1V8040-1R5NR
SDCH1V8040-1R5N-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD SDCH1V8040, 1.5nH, 9.6A, 2 PADS, SMT
ECAD Model:
In Stock: 1.000
Stock:
1.000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
8040 metric
Semi-Shielded
1.5 uH
30 %
7.3 A
11 mOhms
9.6 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
8 mm
8 mm
4.2 mm
Ferrite
SDCH
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Case Code - mm: 8040
Core Type: Thin Film
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz