SDCH1V6045-221M-R
Eaton Electronics
704-SDCH1V6045-221MR
SDCH1V6045-221M-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD SDCH1V6045, 220nH, 0.9A, 2 PADS, SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
1.500
Expected 6/8/2026
Factory Lead Time:
20
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
6045 metric
Semi-Shielded
220 uH
20 %
460 mA
1.725 Ohms
900 mA
- 40 C
+ 125 C
Standard
6 mm
6 mm
4.5 mm
Ferrite
SDCH
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Case Code - mm: 6045
Core Type: Thin Film
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz