SD8350-4R7-R
Eaton Electronics
704-SD8350-4R7-R
SD8350-4R7-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 4.7uH 5.5A 18.5mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 750)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
4.7 uH
30 %
4.1 A
22 mOhms
5.5 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
9.5 mm
8.3 mm
4.5 mm